2010.03.09. 11:02
Mitől marad meg a lendület?
Magányos szakma ez a tanácsadás-trénerkedés. Állandóan csoportban vagyunk - közben mégis egyedül. Döntéseket kell hozni, emberekre reagálni folyamatosan, megállás nélkül. Nekem például kifejezetten tetszik, ha Nyíregyházán van programom, mert akkor hazafelé van időm felkészülni arra, hogy a családom is azt várja, hogy odafigyeljek rájuk. Addig meg leeresztek. Végiggondolom, hogy mi hogy ment, értékelem a programot. Persze értékelnek a résztvevők is, de az ő visszajelzéseikből ritkán lehet okosodni.
Amikor azután mi megyünk képződni, akkor hihetetlenül élvezzük, hogy megoszthatjuk az érzéseinket, élményeinket, dilemmáinkat. És a SZEVÁ-n is ez történik: tanácsadók osztják meg egymással a tanácsadó-képzéssel kapcsolatos érzéseiket, élményeiket. És ezt is élvezzük. Tegyük ezt nyitottá ezt az élményt. Osszuk meg egymással, amit tapasztalunk, tegyük fel itt is a kérdéseket, mondjuk el a dilemmáinkat. Négy csoportban végzett eddig kb ötven ember - van miről beszélnünk.
Nekem most a kedvenc témám a fenntarthatóság. Mitől marad meg a lendület, az akarás, az együttműködés - hogyan megy át a közös gondolkodás a hétköznapokba. Utánkövető program? Shadowing? Csoportos coaching? Mi segít a legjobban? Erről is beszélgethetnénk....
Andrea
2 komment
Címkék: szakképzés akkreditált képzés hozzájárulás szeva intézmény flow tréningek szervezetfejlesztés szakképzési változásmenedzsment consulting tanácsadóképzés változásmanagement
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
pepe07hu 2010.03.10. 17:48:44
Persze ezt elérni nem kispálya, de tudok mesélni ...
mint sok végzett Szevás is, akinek ettől megváltozott a pályája, élete.
Pepe
fedorist 2010.03.10. 21:11:41
Egyebekben a tréning katarzisai is be tudnak persze indítani fejlődési folyamatokat, de ez a menedzsment tréningeken sokkal ritkábban fordul elő, mint a hagyományos önismereti tréningek esetében.
Azután persze csinálhatunk follow up tréningeket, amelyek ha lájtosan is, de szintén eredményezhet - főleg kötelességtudó és jól szervezett résztvevők esetén fenntartható eredményeket.
Minden más esetben indokolt bizonyos fokban szkeptikus vagyok a trénnig érdemi hatásosságát illetően.
fedorist
Utolsó kommentek